Održana je proslava 65. obljetnice visokoškolskog politehničkog obrazovanja na Sveučilištu u Rijeci

Proslavu je vodio doc. dr. sc. Damir Purković i izv. prof. dr. sc. Lidija Runko Luttenberger.

Naglašena je visoka zapošljivost studenata kao i interdiciplinarnost koju pruža studij s obzirom da je riječ o studiju koji pripada STEM području a koje predstavlja važnu komponentu u hrvatskom društvu i razvoju.

Uzvanicima se obratila i prorektorica za informatizaciju i organizaciju Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Senka Maćešić, kao i Eugen Ban prof., u ime Agencije za odgoj i obrazovanje, Đordano Bucci, dipl. ing. u ime Zajednice tehničke kulture Rijeka, Ana Majić mag.educ.polytechn. et inf. u ime Hrvatskog saveza pedagoga tehničke kulture, te  mr. sc. Luka Majetić, dugogodišnji voditelj studija i predsjednik Akademskog politehničkog društva APOLD Rijeka.

Predstavljen je drugi broj časopisa Politehnika - časopis za tehnički odgoj i obrazovanje, kojeg zajedno uređuju doc. dr. sc. Damir Purković i doc. dr. sc. Marko Maliković . Održana je tribina pod nazivom "Kakvo tehničko obrazovanje trebamo?" u kojem su sudjelovali studenti 1. i 2. godine diplomskog studija i studenti 3. godine preddiplomskog i stručni tim koji se sastojao od nastavnika i učitelja tehničkog nastavnog područja te znanstvenika iz područja odgoja i obrazovanja.

Zahvaljujemo se svima koji su prisustvovali i podržali naš dugogodišnji trud i rad!

Više na www.uniri.hr