Dana 1 travnja 2019 Studij politehnike Sveučilišta u Rijeci i Ponikve eko otok Krk d.o.o. sklopili su ugovor o suradnji u interesu unaprjeđenja i razvoja znanstvenoistraživačke i obrazovne djelatnosti.

Zajednički ciljevi potpisnika obuhvaćaju jačanje praktične nastave studenata politehnike, jačanje suradnje između znanstvenog, obrazovnog i gospodarskog sektora, jačanje europskog prostora visokog obrazovanja, jačanje uloge visokog obrazovanja i stručnog usavršavanja u procesu inovacija, povećanje mogućnosti za razvoj visokog obrazovanja i prijenosa inovacija, razvoj modela i sustava obrazovanja i izobrazbe nastavnika tehničkog nastavnog područja te programa za cjeloživotno učenje nastavnika tehnike, te dinamički razvoj kvalifikacijskih i kompetencijskih okvira nastavnika tehnike u osnovnom i srednjem obrazovanju.