Poštovani studenti,

-        Nastava na Studiju politehnike će se do kraja akademske 2019./20. godine održavati udaljeno, izuzev pojedinih vježbi koje se mogu u dogovoru s nastavnikom i prema preporukama HZJZ-a održati tijekom lipnja 2020. godine. Način realizacije opisan je u idućoj stavci.

-        Ostale aktivnosti, poput mogućnosti održavanja izravnih ispitnih rokova se mogu održati uz pridržavanje preporuka i mjera zaštite HZJZ-a i u dogovoru s predmetnim nastavnikom. Mjere i preporuke uključuju obvezu nošenja zaštitnih maski i jednokratnih rukavica, mjerenje temperature na ulazu, aktivnost u grupi do 10 osoba, popunjavanje izjava i vođenje evidencije o nazočnima. Svaki nastavnik koji provodi takvu aktivnost dužan je napraviti popis studenata te uz imena i datum na koji se popis odnosi, imati zabilježene tjelesne temperature tih studenata (prema izjavi iz privitka) s potpisom studenta. Za svaki dolazak treba napraviti novi popis i unijeti nove podatke, a evidenciju treba čuvati za slučaj dolaska inspekcije ili slučaj evidencije COVID-19 pozitivnog slučaja.

-        U slučaju promjena ili novih preporuka bit ćete pravodobno obaviješteni.

-        Studenti kojima će se cjelokupna nastava do kraja akademske godine održavati online imaju mogućnost prekida rezervacije svojeg smještaja u domu. Time prestaje njihova obveza plaćanja paušala (ako nisu u domu). U slučaju prekida smještaja u domu, za iseljenje mogu ovlastiti drugu osobu, koja uz punomoć može iseliti korisnika. Informaciju o prekidu smještaja korisnik može dostaviti izravno djelatnici Studentskog centra Neži Kurilić na adresu elektroničke pošte Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.  te na adresu Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

-        Studenti koji se trebaju vratiti na obavljanje praktične nastave imaju mogućnost smještaja u Studentskom domu. Ako je tražitelj bio na listi kandidata 2019/20 za smještaj u domu, moći će ostvariti smještaj uz subvencioniranu cijenu. U protivnom, cijena smještaja je 800 kn/mjesečno do 15.07.2020. U razdoblju od 15.07.-01-09. na ovu cijenu se dodaje PDV. Studenti koji zatraže smještaj će biti smješteni u kapacitetima SD IGK. Tamo trenutno ima raspoloživih 10-tak mjesta, no kako studenti budu odjavljivali boravak, očekuje se veći broj slobodnih smještajnih jedinica. Molbu za traženjem smještaja potrebno je od strane tražitelja poslati na adresu elektroničke pošte SC, gđa Neža Kurilić Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.  te na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Preporuke HZJZ-a

Upitnik kojeg svatko tko sudjeluje u aktivnosti treba popuniti

Izjava koju treba popuniti onaj tko provodi aktivnost

Obrasce treba svaki nastavnik, koji eventualno ima namjeru provoditi izravne aktivnosti, preuzeti i umnožiti prema potrebi.